Wykryliśmy, że korzystasz z przestarzałej przeglądarki internetowej Internet Explorer 11

Aby zapewnić poprawne funkcjonowanie sklepu, użyj Google Chrome lub Mozilla Firefox

COVID-19 Chorwacja

Czy można przekroczyć granicę Chorwacką samochodem?

Informacja ze strony gov.pl
(Aktualizacja 02.04.2021 r)

Utrzymany zostaje obowiązek okazania nie starszego niż 48 godzin negatywnego wyniku testu PCR na SARS-CoV-2 lub szybkiego testu antygenowego (ważność obu testów  liczy się od momentu pobrania materiału do badania).

Osoby, które wjechały na podstawie szybkiego testu antygenowego, a będą przebywać w Chorwacji dłużej niż 10 dni, mają obowiązek powtórzenia testu przed upływem dziesiątego dnia, licząc od dnia wykonania testu okazanego na granicy.

Honorowane będą wyłącznie testy antygenowe uznawane w krajach UE.

Jeśli osoba wjeżdżająca do Chorwacji nie okaże na granicy negatywnego wyniku testu, zostanie zobowiązana do odbycia kwarantanny (10 dni). Kwarantanna może zostać skrócona po okazaniu negatywnego wyniku testu wykonanego w Chorwacji.

Z  obowiązku okazania na granicy negatywnego wyniku testu zwolnione są m.in:

  • dzieci do lat siedmiu przekraczające granicę z rodzicami/opiekunami posiadającymi negatywny wynik testu, będącymi ozdrowieńcami lub posiadającymi zaświadczenie o szczepieniu;
  • osoby posiadające zaświadczenie o odbyciu pełnego cyklu szczepień (bez względu na rodzaj szczepionki), o ile od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki upłynęło min. 14 dni;
  • osoby, które przebyły COVID-19 i mogą to potwierdzić zaświadczeniem lekarskim, zawierającym daty przechodzenia choroby lub pozytywnym wynikiem testu PCR/testu  antygenowego, wykonanym w ciągu ostatnich 6 miesięcy, ale nie później  niż 11 dni, przed planowaną datą przekroczenia granicy RCh. Więcej informacji na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Chorwacji: https://mup.gov.hr/uzg-covid/hrvatski/286211;
  • osoby przybywające do Chorwacji z ważnych przyczyn osobistych lub biznesowych. Osoby należące do tej kategorii muszą mieć przy sobie dokumenty potwierdzające konieczność ich przyjazdu np. zaproszenie z firmy podpisane przez dyrektora generalnego, prezesa zarządu, dyrektora firmy itp. To samo dotyczy osób przyjeżdżających do Chorwacji w celu wykonywania obowiązków służbowych na rzecz firm chorwackich lub zarejestrowanych w Chorwacji;
  • osoby przejeżdżające przez Chorwację tranzytem (pod warunkiem, że w RCh nie będą przebywały dłużej niż 12 godzin).

Którą trasą jechać do Chorwacji?

Czechy - Austria - Słowenia

Droższa ale szybsza trasa pozwala na bezproblemowe dotarcie do Chorwacji dobrymi drogami z odpowiednią infrastrukturą. Jest to najpopularniejsza trasa ze względu na czas przejazdu, który najczęściej jest najważniejszy dla podróżujących.

Słowacja - Węgry

Tańsza ale wolniejsza i nieco dłuższa trasa, która najczęściej wybierana jest przez mieszkańców południowo - wschodniej i wschodniej Polski, ze względu na brak konieczności nadrabiania trasy w Polsce. Trasa jest również wygodna i nie należy jej przekreślać w podczas planowania podróży.

Pamiętaj o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i dystansu społecznego. Unikaj na trasie zbędnych postojów i kolejek - zachęcamy do zakupu winiet przez internet z dostawą do domu (nawet w weekendy).

Kup winiety 

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl