Wykryliśmy, że korzystasz z przestarzałej przeglądarki internetowej Internet Explorer 11

Aby zapewnić poprawne funkcjonowanie sklepu, użyj Google Chrome lub Mozilla Firefox

Winiety do Czech

Skorzystaj z możliwości błyskawicznej realizacji zamówienia i opłać winiety online. Zamów oficjalne winiety na przejazd przez czeskie autostrady już teraz. Jeżeli masz pytania lub wątpliwości napisz na na email sklep@winiety-online.pl - jesteśmy do Twojej dyspozycji. 

Winiety Czechy

Zamów winiety online!

Winiety na Czechy są dostępne cały rok i mają postać tradycyjnych naklejek na szybę. Przesyłkę otrzymasz kurierem lub poprzez paczkomat do 2 dni roboczych od złożenia zamówienia. Zerwij stare naklejki, umieść nową i wyrusz w drogę bez problemów. W sprzedaży winiety na Czechy 2020 r. - 10 dni, miesięczne i roczne. Pamiętaj również o odpowiednim wyposażeniu samochodu, czeskich przepisach drogowych oraz bezpiecznej jeździe.

Dlaczego warto zamówić winietę do Czech online?

  • unikasz szukania punktów sprzedaży na trasie,
  • w spokoju realizujesz zamówienie,
  • winiety wysyłamy w 24 h od zamówienia,
  • masz nasze wsparcie i dostęp do informacji,
  • załatwiasz sprawę tu i teraz.


Ważne uwagi dotyczące przejazdu przez Czechy

Winiety, które możesz u nas kupić przeznaczone są dla samochodów osobowych do 3,5 tony, czyli wszystkich popularnych osobówek, busów i terenówek. Jeżeli posiadasz samochód zarejestrowany jako ciężarowy konieczne jest wykupienie czeskiego myto. W Czechach motocykle zwolnione są z konieczności kupowania winiet. Pamiętaj o tym, że pomiar prędkości wykonywany przez czeską policję jest znacznie bardziej dokładny, a w zasadzie tolerancja błędu jest znacznie mniejsza. W Czechach możesz otrzymać mandat za przekroczenie prędkości nawet o 4 km/h.

Jeżeli kupiłeś/kupiłaś winietę a wyjazd planujesz dopiero za kilkanaście dni (lub więcej) - nie wypełniaj i nie przyklejaj winiety od razu, gdyż w przypadku awarii samochodu lub rozbicia przedniej szyby stracisz tę winietę. Dobrą praktyką jest odczekanie do ostatniego dnia z przyklejeniem winietki - wtedy masz już prawie pewność, że pojedziesz własnie tym samochodem

Najczęstsze powody mandatów

  • Wjazd na terytorium Czech bez naklejonej winiety - Częstą praktyką kierowców jest przejechanie kilku pierwszych kilometrów bez winiety i chęć zakupienia jej na pierwszej stacji po stronie czeskiej. Niestety jest to złamanie obowiązującego prawa i narażenie się na spory mandat. W momencie przekroczenia granicy kierowca ma obowiązek posiadania aktualnej winiety.
  • Przekroczenie prędkości - Polacy przyzwyczajeni są do fotoradarów, które w naszym kraju w wielu miejscach wykonują zdjęcia dopiero po przekroczeniu prędkości o 10 km/h, 15 km/h, a nawet 20 km/h. W Czechach fotoradary i ręczne pomiary prędkości karzą kierowców za jazdę już o 3 lub 4 km/h szybciej niż pozwalają przepisy. Mandaty przychodzą nawet po roku od wykroczenia.
  • Niepełne wyposażenie samochodu - W Czechach wymagane wyposażenie samochodu jest znacznie obszerniejsze. Komplety zapasowych żarówek, kamizelki odblaskowe dla każdego pasażera - umieszczone w kabinie, zapasowy bezpiecznik i inne. Jeżeli chcesz przeczytać o czeskich wymaganiach dotyczących samochodu, kliknij tutaj.

Sklep z winietami

Kliknij w interesującą Cię winietę i poznaj szczegóły. Jeżeli masz problem z doborem odpowiedniej winiety, skorzystaj z wyszukiwarki winiet, która dobierze winiety za Ciebie.

Czechy

Czechy winieta samochód 1 miesiąc (naklejka) Czechy winieta samochód 1 miesiąc (naklejka)
Producent: Czechy
Cena: 99,99 zł
szt.
Czechy winieta samochód 10 dni (naklejka) Czechy winieta samochód 10 dni (naklejka)
Producent: Czechy
Cena: 69,99 zł
szt.

Zamów online z dostawą do domu

Czas dostawy Dostawa w 24 godziny (dni robocze)

 Odbiór w paczkomacie lub Kurier

Winiety Czechy - jak używać?

Winiety do Czech składają się z 2 elementów: części głównej oraz potwierdzenia. Po otrzymaniu przesyłki z winietami czeskimi, w pierwszej kolejności sprawdź czy naklejki zostały przedziurkowane zgodnie z zamówieniem. Winieta, która nie jest przedziurkowana, jest nieważna. Następnie należy wykonać 3 czynności, aby zacząć używać winietę:

1. Wpisz numer rejestracyjny Twojego samochodu na części głównej oraz na potwierdzeniu;

Winieta do Czech - jak wypełnić

2. Oderwij/odetnij część główną od potwierdzenia (potwierdzenie zachowaj w portfelu lub schowku samochodu);

Jak używać winiety do Czech

3. Naklej winietę w wyznaczonym miejscu (instrukcja znajduje się na odwrocie winiety).

Jak używać winietę do Czech - naklejka

 

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl