Wykryliśmy, że korzystasz z przestarzałej przeglądarki internetowej Internet Explorer 11

Aby zapewnić poprawne funkcjonowanie sklepu, użyj Google Chrome lub Mozilla Firefox

Winiety do Czech

Zamów oficjalne winiety Czechy na przejazd przez czeskie autostrady już teraz. Skorzystaj z możliwości bezproblemowej realizacji i opłacenia zamówienia. Jeżeli masz pytania lub wątpliwości napisz na na email sklep@winiety-online.pl - jesteśmy do Twojej dyspozycji! 

Winiety Czechy

Zamów winiety do Czech online!

Winiety na Czechy są dostępne przez cały rok i mają postać elektroniczną. Potwierdzenie wniesienia opłat (czyli e-winietę) otrzymasz drogą mailową. W sprzedaży dostępne są 3 rodzaje winiet ze względu na ich ważność - na 10 dni, na 30 dni oraz na 365 dni. Winiety elektroniczne w Czechach zostały wprowadzone 1 stycznia 2021 roku. Pamiętaj również o odpowiednim wyposażeniu samochodu, czeskich przepisach drogowych oraz bezpiecznej jeździe.

Dlaczego warto zamówić winietę do Czech online?

 • unikasz szukania punktów sprzedaży na trasie,
 • w spokoju realizujesz zamówienie,
 • masz nasze wsparcie i dostęp do informacji,
 • załatwiasz sprawę tu i teraz.

Sklep z winietami

Kliknij w interesującą Cię winietę i poznaj szczegóły. Jeżeli masz problem z doborem odpowiedniej winiety, skorzystaj z wyszukiwarki winiet, która dobierze winiety za Ciebie.

Czechy

Czechy na 10 dni - samochód (e-winieta) Czechy na 10 dni - samochód (e-winieta)
Producent: Czechy
Cena: 72,99 zł
szt.
Czechy na 30 dni - samochód (e-winieta) Czechy na 30 dni - samochód (e-winieta)
Producent: Czechy
Cena: 99,99 zł
szt.
Czechy na 365 dni - samochód (e-winieta) Czechy na 365 dni - samochód (e-winieta)
Producent: Czechy
Cena: 289,99 zł
szt.

Ważne informacje dotyczące przejazdu przez Czechy

Aktualizacja 30.04.2021 r.: Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami dotyczącymi podróżowania przez Czechy w czasach epidemii. Przeczytaj najnowsze komunikaty na stronach Ambasady Czeskiej w Warszawie.

 1. Winiety, które możesz u nas kupić przeznaczone są dla samochodów osobowych do 3,5 tony, czyli wszystkich popularnych osobówek, busów i terenówek. Jeżeli posiadasz samochód zarejestrowany jako ciężarowy konieczne jest wykupienie czeskiego myto.
 2. Motocykle w Czechach zwolnione są z konieczności kupowania winiet. 
 3. Pamiętaj! Nie ma możliwości przepisania winiety na inny samochód jeżeli sprzedajesz pojazd z opłaconą winietą (np. roczną).
 4. Wydrukuj potwierdzenie PDF (elektroniczna winietę) lub zachowaj na telefonie. Sporadycznie winiety kontrolowane są na granicach.
 5. Pomiar prędkości wykonywany przez czeską policję jest bardzo dokładny, tolerancja dla łamiących przepisy jest znacznie mniejsza. W Czechach możesz otrzymać mandat za przekroczenie prędkości nawet o 4 km/h.
 6. Wymogi dotyczące wymaganego wyposażenia samochodu są bardziej restrykcyjne niż w Polsce. Jadąc przez Czechy samochód powinien posiadać np. dodatkowe żarówki, bezpieczniki i inne elementy. Jeżeli chcesz przeczytać więcej na ten temat, kliknij wyposażenie samochodu w Czechach.

Jak dostarczamy winietę czeską?

Po opłaceniu zamówienia, otrzymasz e-mail z linkiem do pobrania winiety. Zamówienie realizujemy najczęściej do 2 godzin (maksymalnie do 12 godzin) ze względu na konieczność uiszczenia opłat w czeskim systemie poboru opłat. Wcześniej na Twoją skrzynkę wyślemy potwierdzenie złożenia zamówienia oraz potwierdzenie płatności. Pamiętaj, że dopiero realizacja zamówienia uprawnia Cię do poruszania się po czeskich drogach. Przeczytaj więcej o warunkach dostawy.

E-mail z realizacją zamówienia:
(sprawdź również SPAM)

Po pobraniu winiety (PDF) nie musisz nic robić, winieta jest/będzie aktywna od daty wskazanej w zamówieniu:

 • nie musisz niczego potwierdzać,
 • nie musisz wpisywać żadnych kodów,
 • zalecamy wydruk potwierdzenia na wypadek kontroli.

Winiety elektroniczne do Czech od 2021 r. (informacje)

1 stycznia 2021 r. tradycyjny system poboru opłat, czyli winiety w formie naklejek przechodzą do historii. Czechy przeszły na elektroniczny system poboru opłat, czyli e-winiety. Zamówienia dokonuje się, podając dane pojazdu, takie jak numer rejestracyjny, kraj rejestracji pojazdu, początek obowiązywania winiety. Po opłaceniu zamówienia dane zostają przekazane do systemu informatycznego. Kontrola odbywa się poprzez skanowanie tablic rejestracyjnych i sprawdzanie, czy dany pojazd ma opłaconą winietę.

Gdzie w Czechach obowiązują winiety?

Drogami, które wymagają opłacenia są autostrady. Przed wjazdem na każdą z nich znajduje się znak informujący o tym, że za chwilę będziemy poruszać się drogą wymagającą opłacenia. Wjeżdżając na autostradę winieta powinna już być wykupiona. Dlatego zachęcamy do wykupywania ich wcześniej.

Mapa płatnych dróg:

Drogi płatne w Czechach

Pojazdy zwolnione z konieczności kupowania winiet

Nie musisz płacić za winiety jeżeli podróżujesz samochodem elektrycznym, na wodór lub z napędem hybrydowym (poziom emisji CO2 do 50 g/km). Konieczne jest jednak uprzednie zgłoszenie numerów tablic rejestracyjnych pojazdu, aby system nie nałożył mandatu. Skontaktuj się z nami jeżeli chcesz skorzystać z tego przywileju, pomożemy w zgłoszeniu samochodu.

Najczęściej zadawane pytania:

1. Czy winietę muszę wykupić przed wjazdem na drogi płatne?

Tak, winieta musi być wykupiona przed wjazdem pojazdu na płatny odcinek drogi.

2. Czy mogę przenieść winietę/opłatę na inny samochód?

Jeżeli data startu obowiązywania winiety jeszcze nie nastąpiła, możesz edytować swoje zamówienie. Jeżeli winieta jest już aktywna, nie ma możliwości dokonywania zmian.

3. Co zrobić jeżeli podczas składania zamówienia popełnię błąd / literówkę?

Jeżeli data startu obowiązywania winiety jeszcze nie nastąpiła, możesz edytować swoje zamówienie. Jeżeli Twoja winieta jest ważna "od dziś" błędnie wprowadzonych danych nie da się poprawić i konieczne jest wykupienie nowej winiety.

4. Czy muszę mieć ze sobą potwierdzenie opłacenia winiety?

Tak, należy mieć ze sobą potwierdzenie opłacenia winiety, aby móc pokazać je policji podczas kontroli.

5. Czy mogę wyrzucić potwierdzenie po powrocie?

Potwierdzenie nabycia winiety należy zachować przez 2 lata od momentu zakończenia jej ważności. Kupujac w naszym sklepie nie musisz sie martwić, bo każdą winietę archiwizujemy przez wymagany prawem czas w Twoim imieniu.

Kup winiety

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl