Chorwacja

Czy w Chorwacji są winiety?

W Chorwacji opłaty za autostrady dokonuje się tak jak w Polsce, czyli na bramkach. Kierowca obciążany jest kwotą adekwatną do pokonanego dystansu, na bramkach wyjazdowych. Przykładowy koszt przejechania całego kraju - od Słowenii do ostatniej bramki na południu Chorwacji, to około 160 - 170 zł w sezonie letnim. Jeżeli chcesz sprawdzić dokładny koszt przejazdu od momentu wjazdu na autostradę do jej opuszczenia, skorzystaj z kalkulatora.

Otwórz kalkulator opłat w Chorwacji

Jak kupić winiety na pozostałe kraje?

Winiety do pozostałych europejskich krajów można zakupić w naszym sklepie. Sprzedajemy zarówno tradycyjne naklejki jak i elektroniczne winiety przesyłane na skrzynkę e-mail.

Kup winiety

Koszt przejazdu przez Chorwację

Kalkulator opłat w Chorwacji to interaktywna mapa, na której zaznaczono pinezkami położenie wszystkich bramek wjazdowych i zjazdowych na autostradach. Aby wyświetlić koszt przejazdu na danym odcinku, należy wybrać punkt początkowy (bramki na których wjedziesz na autostradę) oraz punkt końcowy (tam gdzie zjedziesz z autostrady). Na mapie zostały również umiejscowione mosty i tunele, za które pobierana jest dodatkowa i jednorazowa opłata podczas przejazdu. Po zaznaczeniu trasy, w lewym górnym rogu wyświetli się podsumowanie podróży z punktami pośrednimi oraz kosztami.

Podczas kalkulacji należy uwzględnić okres podróży (podróż w sezonie lub podróż poza sezonem). W 2017 roku, rząd Republiki Chorwacji przegłosował ustawę, która zakłada wzrost cen autostrad o 15% w sezonie letnim obowiązującym od połowy czerwca do połowy września.

Dodatkowo należy ustawić kategorię pojazdu - ich lista dostępna jest poniżej:

Kategorie pojazdów w Chorwacij

 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium